Vyjádření k závodu v Sosnové

logo


 

 

Vážení přátelé,
chtěl bych Vám všem poděkovat za včerejší účast na posledním závodě Rallycross Cupu a současně se omluvit za chyby, kvůli kterým odjížděli mnozí z vás ze závodiště naštvaní.
Jsem si vědom toho, že jste v Sosnové jeli za plné startovné, ovšem s horším zázemím, neadekvátně připravenou tratí a menším počtem jízd než je obvyklé. Na vině je i špatná organizace z mé strany, přihlášky posílané na poslední chvíli (deset dní před závodem bylo přihlášeno 50 aut) a další specifické problémy, které sebou závodiště v Sosnové a jeho pronájem přináší. Pro tento závod jsem byl pouze v roli ředitele a organizátora bez pravomoci vybírat startovné, změnit jeho výši či omezit počet startujících (ale také bez nutnosti nést případnou finanční ztrátu).
Jsem si všech chyb a nedostatků ze Sosnové vědom a chtěl bych se z nich do budoucna poučit. Na příští rok se proto chystá několik zásadních změn, které by měly takovýmto situacím zabránit. Chci zajistit, aby organizace závodů byla v plné režii jednoho klubu, aby závody zajišťoval jeden organizační tým, více se zaměřit na bezpečnost vozů na technických přejímkách, stejně tak ale i na bezpečnost trati, zjednodušit systém přihlašování a mnoho dalších věcí, o kterých Vás jezdce budu včas informovat a v průběhu zimy s vámi budu v kontaktu.
Zároveň bych rád rozšířil řady lidí zapojených do příprav RX Cupu. Pokud máte chuť, rád přivítám nové členy.
Děkuji Vám za pochopení. Těším se na slavnostní vyhlášení a na další společný ročník!

Daniel Kříž

Posted in Uncategorized.